image

Doç. Dr. Gökay Alpak Psikiyatri Uzmanı & Psikoterapist

Doç. Dr. Gökay Alpak. 2005 yılında tıp fakültesini Marmara Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra psikiyatri uzmanılığını Şişli Etfal Eğitim ve Arattırma Hastanesi'nde 2010 yılında tamamladı.

2015 Mart ayında Psikiyatri alanında Doçent olmaya hak kazandı.

Doç. Dr. Gökay Alpak'ın çoğu uluslar arası bir çok bilimsel makalesi, ulusal ve uluslar arası kongrelerde panelist olarak konuşmaları, sözel ve poster bildirileri bulunmaktadır. Bilimsel dergilerde yayın editörlüğü ve hakemlik  yapmış ve bilimsel kongrelerde düzenleme kurullarnda görev almıştır. 

Amerika'da University of Texas Health Science Center at Houston’da misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Doç. Dr. Gökay Alpak Psikoterapi Akademisi'nin bir egitmeni olarak psikoterapi eğitimlerinin planlanması, zenginleştirilmesi ve kitap çevirileri gibi faaliyetlerde görev yapmaktadır. 


image

Yrd. Doç. Dr. Ümit Sertan ÇÖPOĞLU Psikiyatri Uzmanı & Psikoterapist

Merhaba.
İsmim Ümit Sertan Çöpoğlu.
Psikiyatri uzmanı & Psikoterapist ve Psikiyatri alanında Yrd. Doçentim. Tıp fakültesi sonrası meslekte 12 yılımdayım. Akademisyen olarak çoğu uluslar arası yabancı dergilerde yayımlanmış 40 adet bilimsel makalem bulunmakta. Ulusal ve Uluslar arası bir çok kongrede sözel ve poster bildirilerim ve panelist olarak konuşmalarım mevcut. Ayrıca iki adet bilimsel araştırma ödülüne sahibim.
Psikiyatrist olarak bir hekim ve akademik tarafımın dışında aynı zamanda bir psikoterapistim. Yaklaşık 10 yıldır psikoterapi eğitimleri alıyorum, kongre ve çalıştaylara katılıyorum  ve psikoterapi okumalarına devam ediyorum. Hastalarıma ve danışanlarıma temel olarak Bilişsel ve Davranışçı Terapi (BDT) uyguluyorum.
Bunun yanında BDT uygulamalarımda Kabul ve Kararlılık (ACT), Farkındalık (Mindfulnes), Hipnoz ve özellikle travma vakalarında Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) tekniklerini de gerektiği durumlarda terapilerimde kullanıyorum.
Akademisyen olarak aynı zamanda bir eğitmenim. Öğrendiklerimi ve tecrübelerimi psikoterapi ve danışmanlık alanında çalışan psikiyatrist, psilolog ve psikolojik danışman meslektaşlarıma aktarmak benim için büyük bir keyif.
Bir süredir devam ettiğimiz eğitim faaliyetlerini alanda çalışan meslektaşlarımız için daha ulaşılabilir, daha verimli ve profesyonel bir hale getirmek için Psikoterapi Akademisini kurduk.
Psikoterapi Akademisi ile psikoterapi eğitimleri düzenlemeyi ve psikoterapinin ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktayız.
Psikoterapi Akademisi ile bilimsel araştırmalar, kitap çevirileri, sempozyumlar, seminerler ile psikiyatri, psikoloji ve psikoterapi alanında çalışmalar hedeflerimiz arasında. Psikoterapi Akademisi ile ruh sağlığı çalışanlarının afaki bedeller ödemeden, makul ücretler ile en kaliteli şekilde psikoterapi eğitimlerine ulaşmasını sağlamayı kendimize gaye edindik.
 
Düzenlediğimiz ve vermeyi planladığımız psikoterapi eğitimleri arasında Travma ve İlişkili Psikolojik Bozukluklarda Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) Uygulamaları, Hipnoz ve Hipnoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Farkındalık (Mindfulnes) Temelli Psikoterapiler, Oyun Terapisi eğitimleri bulunmaktadır.
 
Eğitmen kadromuzu alanında uzman ve tecrübeli meslektaşlarımız ve hocalarımızla zenginleştirmek bir başka hedefimiz. Eğitim veren kişilerin bizzat halen hasta ve danışan görmeye aktif bir şekilde devam etmesini önemsiyoruz. Ancak bu şekilde gerçek ve yaşayan bilginin eğitimlere katılanlarda karşılık bulacağına inanıyoruz. Eğitimlerimizde uygulamaya ayrıca önem veriyoruz.
 
Sadece teorik eğitim ile uygulama yapmaksızın yeterli bilgiye ve deneyime sahip olunamayacağını bilerek kurslarımızda sağlam bir teorik eğitimin yanında uygulama ve süpervizyonlara da hak ettiği yer veriyoruz. Psikoterapi Akademisi aynı gemide olduğu değerli meslektaşlarına yol arkadaşlığı yapmak üzere yola çıkmıştır.
 
Herkes en içten sevgi ve saygılarımla.
 
Yrd. Doç. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu
Psikiyatri Uzmanı & Psikoterapist
 

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler

1. Türkiye Psikiyatri Derneği
2. Türk Tabipler Birliği

 

Ödüller 

1. “Hypomethylation of BDNF Gene Promoter in Bipolar Disorder Patients” isimli poster bildirisi ile 2015 Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi’nde 2.’lik ödülü. Antalya 2015


Kurslar ve Sertifikasyonlar

1. Introduction to Cognitive Therapy, Cognitive Therapy of Depression, Cognitive Therapy of Anxiety Disorders, Cognitive Therapy of Personality Disorders. 2009. Antalya

2. İstatistik Analize Giriş ve Orta Düzey İstatistik Eğitimi, 26-27 Aralık 2009. Ankara

3. Beyin: Yapısı, İşlevi Kursu, Sekreterya ve Katılım, 2010, Gaziantep

4. HDAY Certificate Of Rater Qualification. HAMD 17 Hamilton Depression Rating Scale, 2010. Gaziantep

5. HDAY Certificate Of Rater Qualification. MADRS Montgomery-Asberg Depression Rating Scale, 2010. Gaziantep

6. Addiction Elementary Course. Organized by Department of Education Tactus, Addiction Institute. 6-10 December 2010, Gaziantep

7. Motivational Interviewing, Lifestyle Training Certificate. Organized by Department of Education Tactus, Addiction Institute. 2011, Hollanda

8. Psikiyatride Araştırma ve İstatistik Teknikleri Kursu, 2012, Gaziantep

9. Addiction Medicine. Organized by Department of Education Tactus, Addiction Institute. 2012, Hollanda

10. İlk Ataktan Dirençli Tablolara Psikozda Tedavi Kursu, 26 Mayıs 2012, Gaziantep

11. Bilişsel Davranışçı Terapiler Temel Eğitim, 1 ve 2. Modül, Süpervizyon, 20010-2014, Adana. Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği 

 

Görev Aldığı Projeler

1. “Stabil Duruma Getirilmiş Tedaviye Dirençli Depresyonlu Hastalarda Relapsın   Önlenmesinde Olanzapin ve Fluoksetin Kombinasyonunun Sadece Fluoksetine Kıyasla Uzun Dönemdeki Etkililik ve Güvenliliğini Değerlendiren Bir Çalışma” isimli uluslararası Faz III klinik ilaç çalışması. Yardımcı araştırmacı, 2010, Çok Merkezli Uluslar Arası Çalışma

2. “Semptomatik Remisyonda Olan ve Olmayan Şizofreni Hastalarında Oksidatif Metabolizmanın ve Oksidatif DNA Hasarının İncelenmesi” isimli uzmanlık tezi araştırma projesi. Yardımcı araştırmacı. Gaziantep Üniversitesi BAP 2011, Gaziantep

3. “İlk atak şizofreni hastalarında ürotensin II, total oksidan ve total antioksidan düzeylerinin incelenmesi” münferit araştırma projesi. Sorumlu araştırmacı. Mustafa Kemal Üniversitesi BAP 2014, Hatay

4. “Major Depresyon hastalarında bisfenol-A düzeyinin incelenmesi” münferit araştırma projesi. Sorumlu araştırmacı. Mustafa Kemal Üniversitesi BAP 2014, Hatay

5. Hollanda Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan "Bağımlılıkla Mücadele, Erken Tanı, Önleme ve Tedavi" programı kapsamında, Gaziantep için hazırlanan Matra Projesi. Uluslar Arası Proje.


image

Yrd. Doç. Dr. Veli Yıdırım Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı & Psikoterapist

Merhaba.
İsmim Veli Yıldırım
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı & Psikoterapist ve Psikiyatri alanında Yrd. Doçentim.
Halen özel muayenehanemde çocuklar, ergenler ve aileleleriyle ilgilenmeye, onlara psikolojik destek vermeye devam ediyorum. 
Akademisyen olarak ulusal ve uluslar arası yabancı dergilerde yayımlanmış bir çok bilimsel makalem bulunmakta. Ulusal ve Uluslar arası bir çok kongrede sözel ve poster bildirilerim ve panelist olarak konuşmalarım mevcut. Yaklaşık 10 yıldır psikoterapi eğitimleri alıyorum, kongre ve çalıştaylara katılıyorum ve psikoterapi okumalarına devam ediyorum.
 
Psikoterapi Akademisi ile özellikle çocuk ve ergenlerle çalışan ruh sağlığı profesyonellerine psikoterapi ve diğer klinik deneyimlerimi aktarmak benim için hem bir keyif hem de onur olacak.
 
Herkese sağlıklı güzel günler.
 
Yrd. Doç. Dr. Veli Yıldırım
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı & Psikoterapist